Brak płynności finansowej w firmie a konsolidacja firmowych kredytów

Każdy przedsiębiorca może zetknąć się z narastającymi problemami finansowymi. Niekiedy jedna zła decyzja, np. związana z podjęciem inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa może przyczynić się do utraty płynności finansowej, a dalej do mocnego pogorszenia się sytuacji w budżecie przedsiębiorstwa. Chcesz dowiedzieć się, jak uniknąć problemów ze spłatą firmowych zobowiązań? Sprawdź, jak działa konsolidacja kredytu firmowego i w jakich sytuacjach warto skorzystać z takiego rozwiązania.

Jak działa kredyt konsolidacyjny dla przedsiębiorców?

Jeśli prowadzisz w Polsce swoją firmę, masz możliwość skorzystania z wielu produktów bankowych i pozabankowych, które pomogą Ci rozwijać biznes i utrzymywać stabilną sytuację finansową. Kredyty konsolidacyjne dla firm to propozycje wsparcia finansowego dedykowane dla przedsiębiorców, u których pojawiają się pierwsze problemy ze spłatą zaciągniętych dotychczas zobowiązań – zarówno tych bankowych, jak i pozabankowych.

Zasada jest prosta: konsolidacja kredytu firmowego pozwala na połączenie dotychczas zaciągniętych zobowiązań finansowych w jedno, większe, ale z niższymi miesięcznymi kosztami. Dzięki temu odciążysz budżet swojej działalności i zmniejszysz ryzyko wpadnięcia w problemy finansowe.

Czy warto zdecydować się na konsolidację kredytu firmowego? Zalety i wady

Zanim podejmiesz decyzję o podpisaniu umowy na kredyt konsolidacyjny dla przedsiębiorstwa, upewnij się, że proponowane warunki spłaty będą atrakcyjniejsze niż spłata kilku osobnych zobowiązań.

Jest co najmniej kilka czynników determinujących opłacalność podpisania umowy na konsolidację kredytów firmowych, a mianowicie:

  • mniejsze miesięczne obciążenie dla budżetu przedsiębiorstwa,
  • łatwiejsze zarządzanie finansami – jedna rata zamiast kilku,
  • realna szansa na poprawę zdolności i płynności finansowej w firmie,
  • pełna kontrola nad firmowymi zobowiązaniami.

Oczywiście firmowe kredyty konsolidacyjne proponowane przez banki wiążą się też z pewnym ryzykiem. Minusem takiego rozwiązania jest wzrost ogólnych kosztów odsetkowych ze względu na wydłużenie okresu kredytowania.

Niemniej jednak w ramach kredytu konsolidacyjnego zyskujesz realną szansę na uporządkowanie firmowych finansów i zredukowanie ryzyka, że jakiekolwiek zobowiązania nadszarpną budżet i spowodują pierwsze poważne problemy finansowe.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na firmowy kredyt konsolidacyjny?

Bankowa konsolidacja kredytów firmowych to rozwiązanie dedykowane zarówno dla mikro, małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorców. Niezależnie od branży, w której działasz, zawsze możesz zdecydować się na taką formę uporządkowania wydatków w przedsiębiorstwie.

Zobacz powody, dla których naprawdę warto wziąć pod uwagę opcję konsolidacji firmowych zobowiązań:

  • problemy z terminową spłatą zaciągniętych kredytów i pożyczek,
  • planowanie firmowych inwestycji, które mogą nadmiernie obciążać budżet,
  • chęć odzyskania płynności finansowej i zdolności kredytowej w firmie.

Zawsze wtedy, kiedy chcesz pozbyć się problematycznych zobowiązań lub zwyczajnie nie chcesz ryzykować bankructwem przedsiębiorstwa, możesz zastanowić się nad podpisaniem umowy kredytu konsolidacyjnego. Dla firm to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, ale dostępne tylko wtedy, kiedy nie masz jeszcze poważnych problemów finansowych w firmie.

Kredyty konsolidacyjne dla firm – kto może ubiegać się o takie wsparcie i na jakich warunkach?

Przed rozpoczęciem procedury ubiegania się o kredyt konsolidacyjny dla firmy, musisz zadbać o to, aby Twoje przedsiębiorstwo spełniało podstawowe wymagania wybranego banku. Przez brak doświadczenia możesz nie wiedzieć, jak wybrać korzystną propozycję finansowania. Z tego względu polecamy kontakt z ekspertem Credit Hub, który zajmie się przedstawieniem oferty konsolidacji kredytów firmowych i pomoże w dopełnieniu formalności.

Rozróżniamy trzy czynniki wpływające na ocenę wiarygodności klienta banku i możliwość przyznania konsolidacji:

  1. Zdolność kredytowa – to podstawowy wyznacznik umożliwiający uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej w banku. Stosunek dochodów do obciążeń finansowych firmy powinien być na tyle korzystny, że bank nie będzie mieć wątpliwości co do wiarygodności firmy i możliwości spłaty zaciąganego zobowiązania.
  2. Dochody przedsiębiorstwa – im wyższe dochody firmy, tym większa szansa na pozytywną decyzję w kwestii kredytu konsolidacyjnego dla przedsiębiorstwa. Głównie z tego względu pomyśl o złożeniu wniosku jeszcze zanim wpadniesz w poważne problemy finansowe.
  3. Historia kredytowa – ostatni czynnik oceniany przez banki w Polsce to historia kredytowa przedsiębiorcy. Jeśli Twoja firma widnieje w rejestrach dłużników lub miałeś opóźnienia w spłacie zaciągniętych kredytów i pożyczek – wtedy Twoje szanse na konsolidację niestety topnieją.

Podsumowując: kredyty konsolidacyjne dla przedsiębiorców to rozwiązanie, które pozwala na skuteczne zarządzanie finansami, zadłużeniami oraz ułatwia optymalizację płynności finansowej. Jeśli Twoja firma spełnia wymogi banku, możesz złożyć wniosek kredytowy, podpisać umowę i cieszyć się mniejszym obciążeniem firmowego budżetu – nawet o kilkaset złotych miesięcznie.

Może Cię również zainteresować

Zobacz wszystkie
FIN-HUB Sp. z o.o. z siedzibą w Puławach (24-110), przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000796588, o kapitale zakładowy 6.000 złotych, NIP 525-279-67-39, REGON 383969862.
Polityka prywatności
Copyright 2023 wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt strony i marketing: