Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki pozabankowej dla firmy?

Poszukiwania idealnej oferty finansowania dopasowanej do firmowych wcale nie są takie proste. Przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z pomocy wykwalifikowanych ekspertów, często tracą mnóstwo czasu i ryzykują podpisaniem umowy finansowania na niekorzystnych warunkach spłaty. A zatem jak wybrać propozycję pozabankowej pożyczki dla swojej firmy? Przejrzyj poniższy poradnik i dowiedz się, w jaki sposób wybrać rzetelnego pożyczkodawcę dla swojego przedsiębiorstwa.

Czym jest pożyczka pozabankowa dla firmy?

Mianem pozabankowego finansowania dla przedsiębiorców nazywamy umowy pożyczki, które są przyznawane nawet w ten sam dzień po złożeniu wniosku do pożyczkodawcy. To ciekawa alternatywa dla klasycznego kredytu firmowego w banku, gdzie liczba formalności jest znacznie większa, a czas oczekiwania na decyzję kredytową nieco dłuższy.

Kilka cech wyróżniających pożyczki firmowe pozabankowe to:

  • finansowanie dostępne na dowolnie wybrany cel,
  • prosty proces wnioskowania przez internet,
  • ekspresowa decyzja kredytowa nawet w ten sam dzień.

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz zastrzyku dodatkowej gotówki, koniecznie weź pod uwagę możliwość zaciągnięcia pożyczki pozabankowej dla firmy. To korzystne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy banki komercyjne odmawiają udzielenia wsparcia finansowego albo po prostu zależy Ci na szybkim załatwieniu formalności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę pożyczki pozabankowej dla firmy?

Zanim zdecydujesz się na konkretną propozycję finansowania w ramach pożyczki pozabankowej dla przedsiębiorstwa, koniecznie ustal potrzeby i możliwości finansowe firmy. To niezbędne, aby dopasować propozycje firmowych pożyczek do potrzeb prowadzonego biznesu.

Choć pozabankowe formy wsparcia finansowego są przyznawane na prostych procedurach weryfikacyjnych, to jednak zawsze warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą rzutować na opłacalność podpisania umowy z wybraną instytucją.

Najważniejsze parametry ofert pożyczek pozabankowych dla firm to:

  • RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to wskaźnik, który rzutuje nie tylko na wysokość miesięcznej raty, ale także całkowite odsetki i koszty należne do spłaty w ramach umowy pożyczki firmowej pozabankowej.
  • Dostępna kwota i okres spłaty – drugi czynnik wpływający na atrakcyjność ofert finansowania pozabankowego dla firm to maksymalna kwota pożyczki. Jako przedsiębiorca możesz liczyć nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych od ręki i to z długim okresem spłaty, np. na 60 miesięcy.
  • Prowizja pożyczkodawcy – to równie ważny parametr, jak oprocentowanie pożyczki. Im wyższa prowizja, tym większe koszty poniesiesz po podpisaniu umowy z wybraną instytucją.

Oczywiście jest też wiele innych czynników, które wpływają na atrakcyjność ofert pożyczek pozabankowych dla firm. Zanim podpiszesz umowę, weź też pod uwagę prowizję za ewentualną wcześniejszą spłatę zobowiązania, koszty ubezpieczenia pożyczki (opcjonalnie) oraz kary odsetkowe za opóźnienia w spłacie.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek pozabankowych dla przedsiębiorstwa?

W dzisiejszych czasach masz naprawdę wiele opcji, aby znaleźć korzystną ofertę finansowania dopasowaną do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie współpraca z Credit Hub. U nas otrzymasz kompleksowe wsparcie i propozycje pożyczki pozabankowej dla swojej firmy na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach spłaty.

Pozostałe opcje, które możesz wykorzystać na etapie poszukiwań ofert pożyczek firmowych to:

  • strony internetowe pożyczkodawców,
  • porównywarki pożyczek firmowych,
  • wyszukiwarka internetowa.

Pamiętaj tylko o tym, że poszukiwania ofert finansowania na własną rękę zawsze wiążą się z ryzykiem, że podpiszesz średnio korzystną umowę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest współpraca ze specjalistami w branży, którzy będą w stanie zaproponować korzystne warunki spłaty. Dzięki temu zaciągnięta pożyczka pozabankowa na firmę nie obciąży nadmiernie budżetu.

Czy pożyczka pozabankowa dla firmy to dobry wybór? Podsumowanie

Pozabankowe pożyczki firmowe to oferty dedykowane zarówno do mikro, małych, jak i średnich przedsiębiorców. Wystarczy, że masz legalnie zarejestrowaną działalność w Polsce, odpowiednio wysokie miesięczne dochody i nadany numer NIP, aby rozpocząć wnioskowanie o wsparcie finansowe u pożyczkodawcy.

Propozycje pożyczek firmowych w instytucjach pozabankowych są ciekawą alternatywą dla klasycznego kredytu firmowego w banku, a także realną szansą na ekspresowe pozyskanie dodatkowych środków na dowolny cel związany z przedsiębiorstwem. Jeśli budżet w Twojej firmie jest chwilowo niestabilny i potrzebujesz zasilić go dodatkowymi środkami, prawdopodobnie pożyczka pozabankowa dla przedsiębiorstwa będzie najkorzystniejszą opcją – zarówno pod względem ilości formalności do załatwienia, jak i warunków spłaty.

Może Cię również zainteresować

Czy firmowe kredyty bez BIK i KRD są bezpieczne?
Wielu przedsiębiorców ma problemy z negatywnymi wpisami w rejestrach Biura Informacji Kredytowej lub informacjami o zadłużeniach w KRD. Jeśli Twoja firma również naraziła się na opóźnienia w spłacie zaciągniętych zobowiązań,...
Czytaj więcej
Pożyczka dla firm na ryczałcie – co trzeba wiedzieć?
Podjęcie decyzji o zaciągnięciu nowego zobowiązania w banku lub instytucji pozabankowej zawsze powinno być dobrze przemyślane. Jeśli masz firmę i rozliczasz się na ryczałcie, wtedy jednym z korzystnych rozwiązań będzie...
Czytaj więcej
Zobacz wszystkie
FIN-HUB Sp. z o.o. z siedzibą w Puławach (24-110), przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000796588, o kapitale zakładowy 6.000 złotych, NIP 525-279-67-39, REGON 383969862.
Polityka prywatności
Copyright 2023 wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt strony i marketing: