Pożyczka dla firm na ryczałcie – co trzeba wiedzieć?

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu nowego zobowiązania w banku lub instytucji pozabankowej zawsze powinno być dobrze przemyślane. Jeśli masz firmę i rozliczasz się na ryczałcie, wtedy jednym z korzystnych rozwiązań będzie pożyczka pozabankowa na taką działalność gospodarczą. Przedsiębiorstwo, które rozlicza się w oparciu o ryczałt od przychodów ewidencjonowanych nie są praktycznie niczym ograniczone w kwestii ubiegania się zarówno o kredyty gotówkowe, jak i inne formy finansowania. Zobacz, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę pożyczki lub kredytu dla firmy na ryczałcie? Przejrzyj poradnik i zdobądź finansowanie na korzystnych warunkach spłaty.

Kredyt i pożyczka pozabankowa na firmy na ryczałcie – jak podpisać korzystną umowę?

Poszukiwanie idealnej oferty kredytu gotówkowego lub pożyczki dla przedsiębiorstwa na ryczałcie to nie lada wyzwanie. Jako ryczałtowiec płacisz podatek wyłącznie od dochodów i nie masz możliwości uwzględnienia firmowych wydatków w kosztach jego uzyskania. Mimo to jak najbardziej możesz uzyskać kredyt w banku lub pożyczkę pozabankową.

Instytucje finansowe mogą nieco ograniczać Twoją zdolność kredytową, jeśli rozliczasz się na podstawie podatku od przychodów ewidencjonowanych. Otóż przychód nie równa się dochód. Pamiętaj o tym, zanim zaczniesz starania o pożyczkę pozabankową dla firmy przy rozliczeniu na ryczałcie.

Wiele kredyto- i pożyczkodawców bierze pod uwagę maksymalnie 20-30% wartości przychodu i uznaje to za dochód. To oznacza, w niektórych przypadkach na etapie weryfikacji Twojego wniosku o udzielenie pożyczki lub kredytu dla ryczałtowca może okazać się, że realna zdolność kredytowa będzie zbyt niska na wnioskowaną kwotę.

Oczywiście ryczałt ewidencjonowany nie zawsze jest tak mocno ograniczany. Najczęściej ma to miejsce podczas wnioskowania o kredyt hipoteczny. Dla pozostałych produktów bankowych i pozabankowych środki weryfikacji przedsiębiorstwa i obliczania zdolności kredytowej są mniej restrykcyjne.

Pożyczka i kredyt gotówkowy na ryczałcie – jakie dokumenty są potrzebne?

Jeśli decydujesz się na złożenie wniosku o pożyczkę lub kredyt na ryczałcie, musisz skompletować szereg niezbędnych dokumentów wymaganych przez poszczególne instytucje finansowe. Pewne trudności w oszacowaniu realnego dochodu Twojego przedsiębiorstwa powodują, że wnioskowanie o finansowanie dla osób na ryczałcie wymaga dostarczenia do wybranego pożyczkodawcy lub kredytodawcy następującej dokumentacji:

  • prawidłowo wypełniony wniosek o kredyt lub pożyczkę pozabankową,
  • zaświadczenie PIT-28 za ostatni rok podatkowy,
  • potwierdzenie opłacenia składek do US z ostatnich 12 miesięcy,
  • zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu ze składkami,
  • oświadczenie o wysokości miesięcznych zobowiązań swojej firmy.

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałcie, musisz mieć na uwadze, że o wiele łatwiej będzie uzyskać finansowanie od firm pożyczkowych niż od banku komercyjnego. To jednak nie oznacza, że Twoje możliwości wnioskowania o kredyt albo pożyczkę są mocno ograniczone. Wystarczy, że skontaktujesz się z ekspertem Credit Hub, a otrzymasz kompleksowe wsparcie i atrakcyjną propozycję finansowania dla ryczałtowca.

Jak realnie zwiększyć swoje szanse do pożyczki na ryczałcie?

Dla firm będących na ryczałcie wnioskowanie o pożyczki i kredyty często jest mocno stresujące. Ryczałt jest jedną z korzystnych form rozliczania podatku dla przedsiębiorców, ale generuje pewne ryzyko, że podczas obliczania zdolności kredytowej instytucja finansowa mocno obniży oszacowane dochody. 

Czy możesz coś zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie maksymalnej kwoty pożyczki od banku lub firmy pozabankowej? Jest kilka sposobów:

  1. Zacznij wnioskować o finansowanie dopiero wtedy, kiedy prowadzisz działalność gospodarczą minimum 12 miesięcy. Otrzymanie kredytu albo pożyczki na ryczałcie dla firmy z krótszym stażem może być trudne.
  2. Utrzymuj stałe miesięczne dochody w firmie. Instytucja finansowa przychylniej spojrzy na Twój wniosek, jeśli miesięczne rozliczenia będą stabilne.
  3. Dbaj o terminową spłatę dotychczasowych zobowiązań firmowych. Jeśli nie masz negatywnych wpisów w BIK, a Twoja firma nie widnieje w rejestrach dłużników, wtedy masz realną szansę na pożyczkę nawet w przypadku rozliczenia w oparciu o ryczałt.

Zdobycie finansowania dla własnej firmy wymaga przede wszystkim szczegółowej analizy ofert oraz sytuacji swojego przedsiębiorstwa. Musisz wiedzieć, że forma opodatkowania w dużej mierze wpływa na to, jak instytucje finansowe będą postrzegać Twoją działalność podczas weryfikacji wniosku.

Jeśli przedstawisz dokumenty potwierdzające Twoją rzetelność i stabilność finansową, wtedy udzielenie kredytu lub pożyczki na ryczałcie nie powinno stanowić żadnego problemu zarówno dla kredytodawców, jak i pożyczkodawców pozabankowych.

Może Cię również zainteresować

Czy firmowe kredyty bez BIK i KRD są bezpieczne?
Wielu przedsiębiorców ma problemy z negatywnymi wpisami w rejestrach Biura Informacji Kredytowej lub informacjami o zadłużeniach w KRD. Jeśli Twoja firma również naraziła się na opóźnienia w spłacie zaciągniętych zobowiązań,...
Czytaj więcej
Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki pozabankowej dla firmy?
Poszukiwania idealnej oferty finansowania dopasowanej do firmowych wcale nie są takie proste. Przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z pomocy wykwalifikowanych ekspertów, często tracą mnóstwo czasu i ryzykują podpisaniem umowy finansowania na...
Czytaj więcej
Zobacz wszystkie
FIN-HUB Sp. z o.o. z siedzibą w Puławach (24-110), przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000796588, o kapitale zakładowy 6.000 złotych, NIP 525-279-67-39, REGON 383969862.
Polityka prywatności
Copyright 2023 wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt strony i marketing: